SALT downtime
Home hero arrow

Travelex: Hakkımızda

Güvenebileceğiniz döviz uzmanı

Kuruluş


Lloyd Dorfman ilk mağazamızı 1976 yılında, Londra'da Southampton Row'da açtı. 40 yıl sonra bugün, artık her yıl 37 milyondan fazla müşteriye hizmet veriyoruz! Dünya genelinde 26 ülkede büyük havalimanlarından önemli turistik bölgelere, limanlara ve demiryolularına kadar birçok lokasyonda 1.400 mağazamız ve 1.250 ATM’miz bulunmakta.

Kuruluş

Günümüzde Travelex

Dünyada her yıl seyahat eden 1.7 milyar kişi, Travelex’in Hong Kong, Singapur, New York, Paris, Tokyo ve İstanbul gibi büyük geçiş noktalarınındaki havalimanlarından geçiyor.

Gerek organik şekilde yeni mağazalara, ATM'lere ve Internet platformlarına yatırım yaparak gerekse şirket alımları yoluyla yeni pazarlara açılarak, her gün global anlamda büyümeye devam ediyoruz.

Travelex para transferi, döviz ve ödeme sistemleri alanlarında uzmanlaşmış global bir platform olan Finablr Grubu’nun bir parçasıdır. Finablr Şirketleri derin bilgi birikimleri, teknolojik uzmanlıkları ve sektöre önderlik eden işbirlikleri sayesinde kurumsal ve bireysel müşterilerine özel ve güvenilir finansal çözümler sunmaktadırlar. Grup Şirketleri 2018 yılında, 170’den fazla ülkede bulunan müşterileri için toplam hacmi 115 milyar dolara yaklaşan 150 milyondan fazla işlem gerçekleştirmişlerdir.