Travelex Gizlilik Politikası


Giriş

 

Gizliliğiniz ve haklarınız bizim için önemlidir. İşbu gizlilik politikası, hakkınızda hangi bilgileri topladığımızı ve bunları nasıl kullandığımızı açıklamaktadır. "Biz" veya "bize" veya "bizim" ile “Travelex Döviz Ticaret Yetkili Müessese A.Ş”, “Antalya Havalimanı Dış Hatlar 1 No’lu Terminali Yenigöl Mahallesi Serik Caddesi No:100\1 Muratpaşa Antalya” kastedilmektedir.

Travelex ürünlerine ve hizmetlerine abone olursanız yahut satın aldıysanız (mağaza içi, çevrimiçi veya ATM'ler aracılığıyla), web sitelerimizi ziyaret ederseniz ya da mobil uygulamalarımızı ya da sunduğumuz mobil uygulamalarımızı veya hizmetlerimizi indirip kullanırsanız, işbu Gizlilik Bildirimi geçerli olacaktır.

 • Travelex, Travelex Hizmetlerini kullanan müşterilerinin kişisel bilgilerini ("bilgileri") korumanın öneminin farkındadır. Bu Gizlilik Bildirimi ("Bildirim"), bilgilerinizden herhangi birinin tarafımızdan toplanacağı, saklanacağı ve kullanılacağı temeli belirlemekte ve Travelex'in bilgilerinizin gizliliğini ve güvenliğini sağlama ve müşterilerine mümkün olan en iyi hizmeti sunma taahhüdünü yansıtır.
 • Bu Web Sitesi, Travelex Döviz Ticaret Yetkili Müessese A.Ş tarafından sağlanmaktadır ve bilgilerinizin aşağıdaki durumlarda Travelex Grup Şirketlerinin bir üyesi ("Travelex", "biz", "bize", "bizim") tarafından nasıl kullanıldığını açıklamaktadır:
  • Bu web sitesini ("Web Sitesi"), mobil yazılım uygulamalarımızdan (Uygulamalar) veya platformlarımızdan herhangi birini (birlikte "Siteler") kullanıyorsanız;
  • Mobil cihaz cüzdanları veya üçüncü taraf uygulamaları dahilinde sunduğumuz hizmetleri kullanıyorsanız;
  • Döviz mağazalarımızdan çevrimiçi Tıkla ve Topla hizmetimizi kullanarak veya mağazalarımızdan birine girerek hizmet alırsınız;
  • Self servis kiosklarımızı veya akıllı ATM'lerimizi kullanıyorsanız;
  • Müşteri hizmetleri telefon hatlarını aradığınızda veya e-posta, canlı sohbet, SMS veya sosyal medya platformları dahil diğer kanalları kullanarak bizimle iletişim kurduğunuzda;
  • Travelex markalı ürünleri veya ortaklarımızın markaları altında sağladığımız ürünleri satın alır veya kullanırsınız. Bu hizmetler ve ürünler, bu Bildirimde toplu olarak "Travelex Hizmetleri" olarak anılacaktır. Hizmetlerin size nasıl sağlandığına bağlı olarak, ortağın Gizlilik Bildirimi de geçerli olabilir.
 • Travelex, bilgilerinizi iş yaptığı ülkelerin yerel yasalarına uygun bir şekilde toplar, saklar, işler ve ifşa eder (topluca "kullanım").
 • Bilgilerinizle ilgili herhangi bir talebiniz varsa lütfen Bölüm 11'e bakın veya uygulamalarımızla ilgili herhangi bir sorunuz varsa, lütfen Bölüm 14'teki iletişim bilgilerini kullanarak bizimle iletişime geçin.
 1. Hangi bilgileri topluyoruz

Travelex Hizmetlerinin sağlanması için veya Sitelerimiz veya promosyonlarımızla etkileşim yoluyla bizimle etkileşim kurduğunuz zaman bilgilerinizi toplarız. Topladığımız bilgiler, bize verdiğiniz bilgiler, otomatik olarak topladığımız bilgiler, üçüncü taraflardan aldığımız bilgiler veya diğer kişiler hakkında verdiğiniz bilgilerdir.

Bilgilerinizi aşağıdaki şekillerde topluyor ve işliyoruz:

Bize verdiğiniz bilgiler:

 • Travelex Hizmetlerini satın aldığınızda veya kullandığınızda veya bizimle iletişim kurduğunuzda (yazılı olarak, telefonla, sosyal medya aracılığıyla veya başka yollarla) veya yarışmalarımıza, promosyonlarımıza veya anketlerimize katıldığınızda bize kendiniz hakkında bilgi verirsiniz. Sizden bilgi talep ettiğimizde, bizde bir hesap oluşturduğunuzda veya tarafımızdan sunulan sadakat programlarına kaydolduğunuzda da dahil olmak üzere, bilgilerinizi kullandığımız ilgili formlarda veya sayfalarda toplayacağız. Bizimle iletişime geçtiğinizde veya bizimle başka bir şekilde etkileşim kurduğunuzda bize ek bilgi vermeyi seçebilirsiniz.
 • Haber bültenimizi almak için abone olursanız, bize adınızı, e-posta adresinizi ve bizden nasıl haberdar olduğunuzu belirten bilgileri vereceksiniz. Ayrıca bize pazarlama tercihleriniz hakkında da bilgi verebilirsiniz.
 • Belirli bir ürünü kaydettirdiğinizde verdiğiniz kayıt bilgileri bazen o ürün için benzersiz bir kimlik, doğum tarihiniz, annenizin kızlık soyadı gibi bir güvenlik sorusunun cevabını, e-posta adresinizi ve pazarlama tercihlerinizi içerebilmektedir. Ürününüzü kaydettirirseniz, hesabınıza erişmenizi sağlayan benzersiz bir şifreye sahip olacaksınız.
 • Herhangi bir Travelex Hizmeti satın alırsanız, işleminizi tamamlamamızı sağlayacak gerekli bilgileri sizden toplayacağız. Bu tür bilgiler, adınız, doğum tarihiniz, ev adresiniz, fatura adresiniz, ofis adresiniz, e-posta, verdiğiniz kimlik form(lar)ınız (örneğin pasaport veya ehliyet) ve bu kimlik formlarında bulunan bilgileri, cep telefonu numarası, sabit hat telefon numarası, kredi veya banka kartı bilgileri, işleminizi tamamlamak ve ödeme tercihlerinizi ve seyahat ayrıntılarınızı (gelecekteki seyahat tarihleri ve yerler) içerebilir. Bir işlemi gerçekleştirmek için ihtiyaç duyduğumuz bilgileri sağlamazsanız, siparişinize devam edemeyebiliriz.

Otomatik olarak topladığımız bilgiler

 • Ayrıca Travelex Sitelerimizi her ziyaret ettiğinizde veya Travelex Hizmetlerini kullandığınızda ve bunları nasıl kullandığınızda tanımlama bilgileri ve web işaretçileri gibi otomatik yollarla sizin hakkınızda belirli bilgileri toplar.
 • Mobil uygulamamızı indirdiğinizde veya hizmetlerimize bir mobil cihazdan eriştiğinizde, adınız, e-posta adresiniz, kullanıcı adınız, şifreniz, mobil cihaz bilgileriniz ve sisteminiz (örneğin Android veya IOS) ve sizin coğrafi konumuz. Pazarlama ve çerez tercihlerinize ve coğrafi konum ayarlarınıza bağlı olarak, uygulama performansını ve dijital çevrimiçi hizmetlerimizi iyileştirmek için uygulama hedefli pazarlama ve reklam mesajlarını veya uygulamayı nasıl kullandığınıza ilişkin bilgileri size sunabilir ve görüntüleyebiliriz.
 • Otomatik olarak topladığımız bilgileri kullanırız:

o  Sitelerimizi sorun giderme amaçları dahil dahili işlemler için yönetmek;

o  Sitelerimizdeki içeriğin siz ve cihazlarınız için en etkili şekilde sunulmasını sağlamak;

o  Sitelerimizi güvenli ve emniyetli tutma çabamızın bir parçası olarak;

o  size ve başkalarına sunduğumuz reklamların etkinliğini ölçmek, anlamak ve size ilgili reklamları sunmak; ve

size ve Sitelerimizin diğer kullanıcıların ilgisini çekebilecek mallar veya hizmetler hakkında öneri ve tavsiyelerde bulunmak.

 • Döviz mağazalarımız ve ATM'lerimiz gibi tesislerimizi ziyaret ettiğinizde orada bulunan ekipmandan CCTV görüntülerinizi topladığımızda, bunu suç ve kamu güvenliğinin önlenmesi ve tespiti için kullanacağız.

Üçüncü şahıslardan aldığımız bilgiler

 • Ayrıca üçüncü taraflardan da bilgi alıyoruz (halka açık bilgiler dahil). Bu bilgiler şunları içerir:
 • Demografi ve refah ölçütleri gibi mevcut bilgileri desteklemek için kullanılan kişisel olmayan bilgiler (ör. eşleşen posta kodu bilgileri yoluyla sosyal demografik gruplamalar).
 • Travelex Grup Şirketlerinin diğer üyelerinden ve Travelex'in size Travelex Hizmetlerini sağlamak için yakın bir şekilde çalıştığı diğer kaynaklardan hakkınızdaki bilgiler (Travelex ortakları, üçüncü taraf ödeme ve teslimat hizmeti sağlayıcıları, reklam ağları, analiz sağlayıcıları, kimlik doğrulama hizmetleri, kredi referans ajansları, dolandırıcılık önleme hizmetleri ve sosyal medya platformları dahil).I
 1. Topladığımız bilgileri nasıl kullanıyoruz

Hakkınızda tuttuğumuz bilgiler çeşitli şekillerde kullanılacaktır. Bu durum genellikle bizden talep ettiğiniz hizmetleri sağlamak, sizi bilgilendirmek ve müşteri deneyiminizi ve Travelex Hizmetlerinin kalitesini iyileştirmek içindir. Bazı durumlarda, sizinle ilgili olduğunu düşündüğümüz pazarlama iletişimlerini size göndermek için bu bilgileri kullanırız, ancak bunu yalnızca yasal olduğu veya bu bilgileri almak için onayınızı verdiğiniz durumlarda yaparız.

Bu tür bilgileri size ulaştırdığımızda, istediğiniz zaman itiraz etme hakkına sahipsiniz. Size ödeme hizmetleri sağlamamız amacıyla verilerinizi toplayacak, işleyecek ve saklayacağız, ancak bu, veri koruma haklarınızı etkilemez.

Bilgilerinizi aşağıdaki amaçlar için kullanıyoruz:

Talep edilen bir hizmeti sağlamak veya sizinle bir sözleşme yapmak için

 • Ödeme almak, siparişinizi işleme koymak, yerine getirmek ve başka şekilde bizden talep ettiğiniz bilgileri ve Travelex Hizmetlerini sağlamak için;
 • Almak için kaydolduğunuz herhangi bir uyarı, uygulama içi mesaj veya diğer mesaj ve haber bültenlerini sağlamak;
 • Belirli bir Travelex Hizmetini sağlamak için diğer kuruluşlarla ortak olduğumuzda (bu ortaklar, örneğin, ortak web sitesini veya değişim bürolarını ziyaret ettiğinizde ilgili Travelex Hizmetinin sunulması sırasında size tanıtılacaktır.)
 • Travelex Hizmetlerindeki değişiklikler veya hükümler, koşullar ve politikalarımızdaki değişiklikler hakkında sizi bilgilendiren mesajlar dahil olmak üzere size hizmet mesajları sağlamak;
 • Travelex Hizmetlerinin sağlanması için sizinle aramızda yapılan herhangi bir sözleşmeyi uygulamak.

Rızanızı nerede alıyoruz

 • Pazarlama tercihlerinize göre sizinle pazarlama mesajlarıyla iletişim kurmak (e-posta, sosyal medya veya SMS dahil),
 • Anket tercihlerinize göre sizinle e-posta yoluyla kısa anketlerle iletişim kurmak;
 • Bir mobil cihaz (cep telefonu, tablet veya giyilebilir cihaz gibi) kullanırken, size konum tabanlı hizmetler sunmak ve size hedefli reklamlar sunmak için kesin coğrafi konumunuzu kullanabiliriz. Coğrafi konum ayarlarınızı uygulama ayarlarından veya mobil cihaz ayarlarınızdan kontrol edebilirsiniz;
 • Bizim ve üçüncü taraf web sitelerinin önceki davranışa, satın alımlara veya diğer ilgili bilgilere dayalı olarak alakalı ve hedefli reklamlar göstermesini sağlamak,
 • Onaylarsanız size bir e-makbuz göndermek;
 • Onay verdiğiniz takdirde, pazarlama tercihlerinizi toplamak ve bunları bir Travelex Ortağı ile paylaşmak.

Meşru bir menfaatimiz olduğunda

 • Müşteri deneyimini ve Travelex Hizmetleri kalitemizi iyileştirmek. Bu, e-postalara ne zaman açıldıklarını ve okunduklarını ve bunlara hangi cihazdan erişildiğini bilmek için izleme e-postalarını da içerebilir;
 • İçgörü elde etmemize ve Travelex Hizmetlerini kişiselleştirmek ve ilgili hale getirmemize yardımcı olmanın yanı sıra iş süreçlerimizi ve Travelex Hizmetlerini geliştirmemize olanak tanıyan veri analizi ve araştırmak. Bunu yaparken, size hizmetlerimizi işlemek için kullanıldığı sürenin ardından analiz ve araştırma için kullanmaya devam edebilmemiz için verilerinizi anonim hale getireceğiz. Verilerin anonim hale getirildiği durumlarda, sizi yeniden tanımlamak için (tek başına veya başka verilerle birlikte) kullanılamayacağından emin oluruz;
 • Sadakat programı sağlayıcısı ile zaten kabul etmiş olduğunuz puanları alabilmeniz için bize vermiş olduğunuz herhangi bir sadakat kartı numarasını sadakat programı sağlayıcıları ile paylaşmak,
 • Travelex, işten işletmeye (B2B) doğrudan pazarlama gerçekleştirir; bu, profesyonel kapasitenizde bizimle iletişime geçerseniz, sunduğumuz / sağladığımız hizmetlerle sizi güncel tutabileceğimiz anlamına gelir (örneğin: Travelex'in mevcut veya muhtemel bir iş ilişkisi olan bir şirketi temsil ediyorsanız). B2B müşterileri, herhangi bir zamanda pazarlama iletişimi almaktan vazgeçme hakkına sahip olacaktır. Çıkma hakkınızı nasıl kullanabileceğinizi görmek için aşağıdaki 5. bölüme bakın.

Bilgilerinizi işlemek için meşru menfaatlere güvendiğimizde, temel gizlilik haklarınız menfaatlerimizden daha ağır basmadığından emin olmak için bir "dengeleme testi" gerçekleştireceğimizi unutmayın. Bu tür dengeleme testleri hakkında daha fazla bilgi talep üzerine Travelex'ten alınabilir.

Yasal bir yükümlülüğümüz olduğunda

 • Yasal ve düzenleyici yükümlülüklerimize uymak (dolandırıcılığı önleme, kara para aklamayı önleme ve yaptırım taraması dahil). Bu, bize verdiğiniz bilgileri Nice Actimize, Experian ve Norkom'dan gelen bilgilerle karşılaştırmayı içerir.
 1. Paylaştığımız bilgiler

Bilgilerinizi, yalnızca belirli amaçlar için, aşağıda belirtilen sınırlı durumlarda Travelex Grup Şirketleri ve diğer şirketlerle paylaşıyoruz. Bilgilerinizi satmamaktayız.

Paylaşıldığında bile, bilgilerinizin yalnızca bu bildirimde ana hatlarıyla belirtilen amaçlar için kullanılmasını sağlıyoruz:

 • İşletmemizin üçüncü bir şahıs tarafından devralınması veya herhangi bir tür bir birleşme veya başka bir devralma türüne girmemiz durumunda, bilgileriniz gerektiğinde ilgili tarafla paylaşılacaktır.
 • Bilgilerinizi, söz konusu ortağın markası altında Travelex Hizmetleri sunmak için ortak olduğumuz işletmelerle de paylaşabiliriz (örneğin, logolarını ve web siteleri veya değişim büroları aracılığıyla). Size kendi ürünlerini veya hizmetlerini ancak bunu yapabileceklerini onaylarsanız pazarlayabilirler. Travelex, bu hizmetleri kullanırken sağladığınız kişisel verilerin 'Veri Denetleyicisi' (kişisel verilerin nasıl kullanıldığını belirlediğimiz anlamına gelir) veya bu verilerin 'Veri İşleyicisi' olabilir (söz konusu ortağın kişisel verilerin nasıl kullanılacağına dair yazılı talimatına göre hareket ettiğimiz anlamına gelir). İlişki, ortağın web sitesinde veya döviz bürolarında bulunan gizlilik politikası aracılığıyla size belirtilecektir.

Ortaklarımız şunları içerir:

 • Süpermarket zincirleri;
 • Bankalar ve inşaat şirketleri;
 • Havaalanları ve havayolları;
 • Diğer perakende işletmeleri.
 • Kişisel Bilgilerinizi, size karşı Travelex Hizmetlerinin sağlanmasında dolandırıcılık önleme kurumları ile paylaşıyoruz. Bu ajanslar, araştırmalarımızın kaydını tutar ve onlara verdiğimiz bilgileri, değerlendirmeler yapmak ve dolandırıcılığı ve kara para aklamayı önlemek için karar vermenize yardımcı olmak adına kaydedilir, kullanır ve verir.
 • Ayrıca, fiziksel zararı veya mali kaybı önlemek için açıklamanın gerekli veya uygun olduğuna inandığımızda veya mali suç gibi şüpheli veya fiili dolandırıcılık veya yasa dışı faaliyetin soruşturmasıyla bağlantılı olarak hakkınızdaki bilgileri kanun uygulayıcı makamlara veya diğer devlet görevlilerine yasa veya yasal süreç gereği ifşa ederiz.
 • Ayrıca aşağıdaki durumlarda bilgilerinizi üçüncü bir tarafla paylaşırız:
 • Bunları yapmak için önceden onayınızı alın;
 • Bilgilerinizi, Travelex’in açık talimatlarına göre hareket eden güvenilir iş ortağı aracılığıyla ve bildirim, gizlilik ve güvenlik seviyelerine uygun olarak işliyorsanız;

Ortaklarımız şunları içerir:

 • ödeme ağ geçitleri ve ödeme hizmetleri sağlayıcıları
 • uluslararası para transferi hizmetleri sağlayıcıları
 • kimlik doğrulama sağlayıcıları ve kredi referans ajansları
 • dolandırıcılık önleme, yolsuzlukla mücadele ve kara para aklamayı önleme kontrolleri sağlayıcıları
 • bulut ve çevrimiçi güvenlik hizmetleri sağlayıcıları
 • Travelex Grup için dış kaynaklı hizmet sağlayıcıları
 • telekomünikasyon, web sohbeti ve ağ hizmetleri sağlayıcıları
 • pazarlama iletişimi sağlayıcılarımarketing communications providers
 • çevrimiçi reklamverenler ve hedeflenen reklam sağlayıcıları
 • sosyal medya ağları
 • e-posta adresi veya site çerezleri gibi bir tanımlayıcı kullanarak bizim adımıza hedeflenen reklamlar göndermek için üçüncü bir taraf kullanıyoruz. Bu durum ancak sizin açık izninizle, Çerez Beyanımıza uygun olarak yapılacaktır;
 • segmentasyon, istatistiksel modelleme, genel araştırma yahut trend analizi için kullanılacak toplu, kişisel olarak tanımlanamayan bilgilere sahip olmak;
 • herhangi yeni işi veya varlığı satmak veya satın almak, bu durumda bilgilerinizi bu tür ticari varlıkların muhtemel satıcısına veya alıcısına ifşa ederiz;
 • üçüncü bir şahıs tarafından satın alınmışsa, bu durumda bilgiler dahil tarafımızca tutulan bilgiler aktarılacaktır. Size bunu en uygun yollarla bildireceğiz.
 • Siparişinizi işleyebilmeleri veya talep ettiğiniz bilgileri, ürünleri veya hizmetleri başka şekilde sağlayabilmeleri için bizim adımıza ürün veya hizmet sağlayan üçüncü taraf ürün düzenleyicilerimize veya üçüncü taraflara karşı sahip olduğumuz yükümlülüklere uymamız gerekir (lütfen bu üçüncü şahıs ürün sağlayıcılarının kendi gizlilik politikalarına sahip olduğunu ve buna göre bilgilerinizin bu tür politikalara uygun olarak üçüncü şahıslar tarafından kullanılması konusunda herhangi bir sorumluluk veya yükümlülük kabul edemeyeceğimizi unutmayın);
 • Site kullanım şartlarımızı uygulamak.
 1. Bilgilerinizin saklanması

Bilgilerinizi yalnızca bu Gizlilik Bildiriminde belirtilen amaçlar ve yasal yükümlülüklerimizi yerine getirmek için saklayacağız. Müşteri olduğunuzda, en azından müşteri olarak kaldığınız sürece, size karşı yasal ve sözleşmeden doğan yükümlülüklerimizi yerine getirebilmemiz ve gerekirse herhangi bir anlaşmazlığı çözebilmemiz içindir. İhtiyaç duyduğumuzdan daha fazla bilgi tutmayacağız.

 • Bilgilerinizi yalnızca, yukarıda açıklanan şekilde kullanmamız yahut yasal yükümlülüklerimize uymamız için gerekli olduğu sürece saklarız. Ancak, bazı bilgilerinizi Travelex Hizmetlerini kullanmayı bıraktıktan sonra, örneğin, bilgileri vergi ve muhasebe amaçları için veya Kara Para Aklamayı Önleme yükümlülükleri gibi yasal yükümlülüklerimizi yerine getirmek için gerekliyse, sakladığımızı lütfen unutmayın.
 • İlgili saklama sürelerini belirlerken, aşağıda bulunan faktörleri dikkate alacağız:
 • ilgili bilgilerle ilgili sözleşmeden doğan yükümlülüklerimiz ve haklarımız;
 • Verileri belirli bir süre saklamak için geçerli yasa kapsamındaki yasal yükümlülük (ler) (örneğin, kara para aklamayı önleme yasaları kapsamındaki yükümlülüklerimiz);
 • geçerli kanun (lar) kapsamındaki zamanaşımı;
 • (potansiyel) anlaşmazlıklar;
 • ilgili veri koruma otoriteleri tarafından yayınlanan kılavuzlar; ve
 • diğer yükümlülükleri yerine getirmek için bilgileri saklamayı düşünmemiz gereken meşru menfaatlerimiz.

Öte yandan, artık ihtiyaç kalmadığında bilgilerinizi güvenli bir şekilde sileriz.

 1. Üçüncü taraf ve Travelex Grup web sitelerine bağlantılar

Sitelerimiz, kontrolümüz dışında olan ve bu Bildirim kapsamında olmayan web siteleri dahil olmak üzere grup şirketlerimizin, seçilen ortak ağlarımızın, reklamcılarımızın ve iştiraklerimizin web sitelerine ve bu web sitelerinden bağlantılar içerebilir.

Sağlanan bağlantıları kullanarak diğer sitelere erişirseniz, bu sitelerin operatörleri sizden, bizimkilerden farklı olan gizlilik bildirimlerine uygun olarak kendileri tarafından kullanılacak bilgiler toplar. Lütfen diğer sitelerin kendi gizlilik politikalarına sahip olduğunu ve bu sebeple, bu tür politikalar için herhangi bir sorumluluk veya yükümlülük kabul edemeyeceğimizi unutmayın.

Sitelerimizin bazı sayfalarında, içerik, uygulama, hizmet (Travelex Hizmetleri hakkında bir danışmanla konuşmanızı sağlayan bir web sohbet hizmeti gibi) veya Sitelerimiz aracılığıyla eklentiler sağlayan üçüncü taraflar içerik, uygulama ve eklenti kullanımınızı izler ya da içerik, uygulama ve eklentileri özelleştirir. Örneğin, Sitelerimizdeki bir sosyal medya düğmesini kullanarak bir makale paylaştığınızda, düğmeyi oluşturan sosyal ağ, bunu yaptığınızı veya Travelex Hizmetleri hakkında bir danışmanla konuştuğunuzu kaydedecektir ve Facebook sohbet olanağı üzerinden size tavsiyelerde bulunacaklardır ve ayrıca Facebook bilgilerinize erişebilir. Çerezleri nasıl yönettiklerini ve bilgilerinizi nasıl işlediklerini öğrenmek için üçüncü taraf web sitelerinin Gizlilik Bildirimini kontrol etmelisiniz.

 1. Güvenlik

Sitelerimiz aracılığıyla toplanan tüm bilgilerin güvenli bir şekilde ve işbu Bildirime uygun olarak işlenmesini sağlamak için tüm makul adımları atıyoruz. Bunu, düzenli gözden geçirme önlemleri dahil olmak üzere düzenleyici yükümlülüklerimizin tüm standartlarını karşılayan uygun teknik ve organizasyonel önlemleri uygulayarak yapmaktayız.

Sitelerimiz aracılığıyla bize sağladığınız bilgilerinizi yetkisiz ifşa, kullanım, değiştirme veya imhaya karşı korumak için bir dizi güvenlik önlemimiz bulunmakta. Bununla birlikte, internet üzerinden bilgi aktarırken, internet üzerinden hiçbir iletimin güvenliğinin garanti edilemeyeceğini lütfen unutmayın. Bu nedenle, bilgilerinizi korumaya çalışırken, internet üzerinden bize aktardığınız hiçbir bilginin güvenliğini garanti edemeyeceğimizi lütfen unutmayın.

Sitelerimizi kullanmanın bir parçası olarak bazen bir kullanıcı adı ve şifre belirlemeniz istenir. Kullanıcı adınızın ve şifrenizin gizliliğini korumaktan siz sorumlusunuzdur ve adınız-şifreniz kullanılarak oturum açıldığında gerçekleştirilen tüm faaliyetlerden siz sorumlusunuzdur. Belirlediğiniz şifrelerin güvenliğini sağlamaktan siz sorumlu bulunmaktasınız.

 1. Uluslararası Transferler

Size Travelex Hizmetlerini sağlarken bazen bilgilerinizi diğer ülkelere aktarıyoruz. Bilgilerinizi Türkiye dışına aktardığımızda, tüm verilerin konumlarına bakılmaksızın aynı güvenlik önlemleriyle ve standartlarımıza, politikalarımıza, düzenleyici ve yasal yükümlülüklerimize uygun olarak işlenmesini sağlamaktayız.

İnternet küresel bir ortamdır, bu nedenle bilgilerinizi toplamak ve işlemek için interneti kullanmak zorunlu olarak verileri uluslararası olarak iletmeyi içerir. Bu sebeple, Sitelerimize göz atarak ve bizimle elektronik ortamda iletişim kurarak, bilgilerinizi bu şekilde işlediğimizi kabul etmiş olursunuz. Ayrıca, Sitelerimiz aracılığıyla toplanan tüm bilgilerin güvenli bir şekilde ve bu Bildirime ve katı veri koruma standartlarına uygun olarak işlenmesini sağlamak için tüm makul adımları atıyor olacağız.

İnternet küresel bir ortamdır, bu nedenle bilgilerinizi toplamak ve işlemek için interneti kullanmak zorunlu olarak uluslararası veri iletimini içerir. Bu nedenle, Sitelerimize göz atarak ve bizimle elektronik olarak iletişim kurarak, bilgilerinizi bu şekilde işlediğimizi kabul etmiş olursunuz. Ancak, Sitelerimiz aracılığıyla toplanan tüm bilgilerin güvenli bir şekilde ve bu Bildirime ve katı veri koruma standartlarına uygun olarak işlenmesini sağlamak için tüm makul adımları atacağız.

Siparişleri yerine getirmek ve ödeme almak gibi hizmetlerimizi size sunarken, hakkınızda topladığımız verileri Türkiye dışındaki noktalara, Travelex şirketler grubu içinde, üçüncü taraf işlemcilerimizle, ortaklarımıza aktarabiliriz. Bunun nedeni, bilgilerin bu diğer yerlerde işleniyor olmasıdır. Bunu yaptığımız yerde, bilgilerinizi korumak için güvenlik önlemlerinin ve uygun önlemlerin alınmasını ve bilgilerinizin tüm aktarımlarının geçerli veri koruma yasasına uygun olmasını sağlıyoruz. Ayrıca, işlemenin yalnızca talimatlarımıza uygun olarak gerçekleştirilmesini de sağlamış oluyoruz..

Sınır ötesi bilgi aktardığımız her durumda, verileri her zaman koruduğumuzdan emin olmak için kabul edilebilir ve tanımlanmış yasalara güveniriz. AB Komisyonu tarafından sağlanan Standart Sözleşme Maddelerini, diğer anlaşmaları ve ilgili Gözetim Otoritesi tarafından tanımlanan ve onaylanan "yeterlilik" korumalarını kullanabiliriz. Travelex grup şirketleri arasındaki transferler için, Standart Sözleşme Maddelerini içeren bir grup içi transfer sözleşmemiz bulunmaktadır ya da uygun düzenleyici otoriteler tarafından geliştirildikleri için yeni standartlar kullanabiliriz.

 1. Haklarınız

Yasaya göre, bilgileriniz söz konusu olduğunda bir takım haklara (belirli koşullara tabi olarak) sahipsiniz. Bunlar, hakkınızda hangi bilgileri tuttuğumuzu bize sorma ve yanlış ayrıntıları değiştirmemizi, eksik bilgileri eklememizi veya tuttuğumuz bilgileri silmemizi talep etme hakkını içerir. Bu haklar, hakkınızda hangi bilgileri tuttuğumuzu bize sorma ve yanlış ayrıntıları değiştirmemizi, eksik bilgileri eklememizi veya tuttuğumuz bilgileri silmemizi talep etme hakkını içerir. Ayrıca verilerinizi işlememize itiraz etme veya bilgilerinizin işlenmesini kısıtlamamızı isteme hakkına da sahipsiniz. Hakkınızda tuttuğumuz bilgileri başkalarıyla birlikte hizmetler için kullanmak isterseniz, bizden verilerinizi yaygın olarak kullanılan bir elektronik formatta sağlamamızı isteyebilirsiniz. Bu haklardan herhangi birini, Bölüm 14'te belirtilen iletişim bilgilerini ve formu kullanarak bizimle iletişime geçerek kullanabilirsiniz.

Haklarınızla alakalı daha fazla bilgi edinebilir veya bilgilerinizi nasıl kullandığımızla ilgili olarak veri koruma yetkilinize şikayette bulunabilirsiniz ve Bölüm 14, ihtiyacınız olması durumunda iletişim bilgilerini sağlar.

 • İşlemeye itiraz etme hakkı. Doğrudan pazarlama için işleme dahil olmak üzere belirli işleme türlerine itiraz etme hakkına sahipsiniz.
 • Bilgilendirme hakkına sahip olma. Bilgilerinizi nasıl kullandığımıza ve haklarınıza ilişkin açık, şeffaf ve kolay anlaşılır bilgi alma hakkına sahipsiniz. Bu nedenle size bu Bildirimdeki bilgileri sunuyoruz.
 • Erişim hakkı. Bilgilerinize (işliyorsak) ve bazı diğer bilgilere (bu Gizlilik Bildiriminde sağlananlara benzer) erişim elde etme hakkına sahipsiniz. Bu durum bilgilerinizi veri koruma yasasına uygun olarak kullandığımızı bilmeniz ve kontrol edebilmeniz içindir. Bunu 14. Bölümdeki iletişim bilgilerini kullanarak yapabilirsiniz.
 • Düzeltme hakkı. Yanlış veya eksik olması durumunda bilgilerinizin düzeltilmesini isteme hakkına sahipsiniz. Bizde bulunan bilgilerdeki hataları, Bölüm 14'teki iletişim bilgilerini kullanarak bize iletebilir ve düzeltmemizi talep edebilirsiniz.
 • Silme hakkı. Bu aynı zamanda "unutulma hakkı" olarak da bilinir ve basit bir ifadeyle, Bölüm 14'teki iletişim bilgilerini kullanarak bize yazarak elimizde bulunan bilgilerinizin silinmesini veya kaldırılmasını talep etmenizi sağlamaktadır.
 • Şikayette bulunma hakkı. Bilgilerinizi kullanma veya işleme şeklimiz hakkında ulusal veri koruma düzenleyicinize şikayette bulunma hakkına sahipsinizdir.
 • İzni geri çekme hakkı. Bilgilerinizle yaptığımız herhangi bir şeye onay verdiyseniz, onayınızı istediğiniz zaman geri çekme hakkınız vardır (fakat bunu yaparsanız, o ana kadar sizin izninizle kişisel verilerinizle yaptığımız hiçbir şeyin hukuka aykırı olduğu anlamına gelmez). Bilgilerinizin işlenmesine yönelik onayınızı, istediğiniz zaman Bölüm 14'teki iletişim bilgilerini kullanarak bizimle iletişime geçerek geri çekebilirsiniz.
 1. Çocukların Gizliliği

Travelex Hizmetlerini kullandıklarında takdirde, döviz sağlamak amacıyla 16 yaşın altındaki çocuklar hakkında bilgi topluyoruz. Bu durum ancak refakatçi bir reşit olmayan kişinin mağazalarımızdan birine girmesi ve tezgahta bir işlem gerçekleştirmesi durumunda geçerlidir. Bu bilgileri yalnızca onlara eşlik eden sorumlu ebeveyn veya velinin önceden onayı ile toplarız.

16 yaşın altındaki çocuklardan bilerek herhangi bir ek bilgi toplamamakta veya istememekteyiz. 16 yaşın altındaysanız, Travelex Uygulamalarına kaydolmamalı veya bunlarla ilgili bilgide bulunmamalısınız. Eğer daha sonra bir kullanıcının 16 yaşından küçük olduğuna dair gerçek bilgi edinirsek, söz konusu kullanıcının bilgilerini 11.1 bölümünde de belirtildiği gibi geçerli olmadığı sistemlerimizden kaldırmak için adımlar atacağız. 16 yaşın altındaki bir çocuktan veya bu çocukla ilgili herhangi bir bilgiye sahip olabileceğimize inanıyorsanız, lütfen bölüm 14'teki iletişim formunu kullanarak bizi bilgilendirin.

 1. Bildirimlerimizdeki Değişiklikler

Bu bildirim en son 2 Şubat 2021 tarihinde güncellenmiştir. Zaman zaman Travelex Hizmetlerindeki değişiklikleri hesaba katmak veya geçerli yönetmeliklerdeki değişiklikleri yansıtmak için güncellenecektir.

Bildirimimizde yaptığımız herhangi bir değişiklik Web Sitemizde yayınlanacaktır. Yapılan değişiklikten haberdar olmak için lütfen bildirimimize bakın. Bize bilgilerinizi vererek, çevrimiçi hizmetleri ve/veya çevrimiçi hizmetler aracılığıyla sunulan herhangi bir hizmet veya ürünü kullanarak, bize bürolarımızdan birinde veya telefonla mağaza içinde bilgi vererek ya da ATM'lerimizden birini kullanarak veya sipariş vererek Bildirimimizin şartlarını değiştirdikten sonra, bu değişiklikleri kabul etmiş sayılacaksınız.

 1. İletişim

E-posta                     : turkiye@travelex.com

Kayıtlı e-posta         : travelexdoviz@hs01.kep.tr

Adres                        : Antalya Havalimanı Dış Hatlar 1 No’lu Terminali Yenigöl Mahallesi Serik Caddesi       No:100\1 Muratpaşa Antalya

Telefon                     : 0242 315 1927